Danuta Paprocka

Obrazy do sypialni – stwórz niepowtarzalny klimat do wypoczynku

Sypialnia to miejsce wyjątkowe w każdym domu. To właśnie w sypialni odpoczywamy po ciężkim dniu, regenerujemy siły i wypoczywamy, a także oddajemy się romantycznym chwilom i uniesieniom z ukochaną osobą. Dlatego urządzając to pomieszczenie, należy zwrócić szczególną uwagę na dodatki dekoracyjne, za których sprawą sypialnia stanie się prawdziwą oazą relaksu. Sypialnia to nie tylko miejsce, w którym śpimy. To pewnego rodzaju strefa wytchnienia i odprężenia, w której budząc się co rano, pozytywnie nastrajamy się na nadchodzący dzień i czekające na nas wyzwania. Sypialnia jako pomieszczenie daje ogromne możliwości aranżacyjne. Do jej dekoracji doskonale sprawdzą się wyjątkowe dzieła sztuki. 

Obrazy do sypialni mogą mieć przeróżną tematykę od tradycyjnych pejzaży i martwej natury, przez zaskakujące abstrakcje, na zmysłowych i szokujących aktach kończąc. Wybór jest przeogromny. Spośród malowideł wykonywanych za pomocą rozmaitych technik, każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Uczyń swą sypialnię miejscem, w którym będziesz chętnie zasypiać i wstawać o poranku. Wybierz obrazy do sypialni z bogatej oferty naszej galerii i wprowadź niepowtarzalny klimat w swoim domu.

Obrazy do sypialni – jakie wybrać?

Obrazy do sypialni powinno wybierać się pod kątem tego, jaki efekt pragniemy uzyskać. Głęboko zastanów się, czy obraz ma stanowić jedynie ładny element dekoracyjny wnętrza, wprowadzać intymny nastrój czy też pełnić jakieś inne funkcje jak np. optyczne powiększenie niedużej przestrzeni? Ważne jest, by obrazy do sypialni, na jakie się zdecydujesz, swą stylistyką pasowały nie tylko do jednego pokoju, ale też do reszty pomieszczeń. Dzięki temu, że dekoracje we wszystkich pomieszczeniach są spójne, cała aranżacja domu zyskuje na estetycznej wartości. 

Jednakże wybierając obrazy do sypialni, najważniejsze jest to, by mieć na uwadze przede wszystkim cechy swojej osobowości i własny gust. W sypialni powinieneś przede wszystkim czuć się komfortowo. Wykorzystując obrazy w dekoracji wnętrza sypialni, możesz w pełni spersonalizować swoją przestrzeń. Zobacz jakie obrazy do sypialni proponujemy i wybierz coś, co sprosta Twoim wymaganiom. 

Obrazy do sypialni – miejsce na odrobinę szaleństwa

Sypialnia to miejsce raczej niedostępne dla gości. Zwykle przebywamy w niej sami, bądź z osobą, z którą ją dzielimy, czyli najczęściej ze swoim partnerem. Dlatego też w dekoracji sypialni można wykazać się szczególnym szaleństwem i wybrać do niej obrazy o nieco odważniejszej tematyce, jak chociażby akty. Tego typu dzieła są wprost stworzone do tego, by korzystać z nich podczas aranżacji sypialni. Obrazy do sypialni przedstawiające ludzkie ciało w negliżu nadadzą temu pomieszczeniu niebywały klimat erotyzmu i intymności

Taki nastrój z pewnością będzie sprzyjał miłosnym uniesieniom i wzajemnej adoracji dwojga kochanków. Jeżeli zależy Ci na tym, by w Twojej sypialni panowała wyjątkowa uczuciowa  atmosfera, sprawdź jakie obrazy do sypialni posiadamy w ofercie naszej galerii.

Polecane Obrazy do Sypialni

Rama do obrazu – rozmiar i kolorystyka

Styl, w jakim wykonane jest dzieło oraz jego faktura to nie jedyne wyznaczniki przy wyborze odpowiedniej ramy, którymi powinieneś się kierować. Rzeczą istotną jest także jej kolor oraz grubość. Przyjrzyj się obrazowi i zastanów się jakie barwy w nim dominują, czy jest to ciepła, czy zimna gama kolorystyczna. Dobierając kolor ramy, należy zachować szczególną ostrożność. Odcień ramy nie może zbyt odbiegać od barw zastosowanych w obrazie, ani też się z nimi zlewać. Pamiętaj, że rama do obrazu ma pasować również do stylu panującego we wnętrzu, w którym będzie wisiało malowidło. Bogato zdobione i złocone ramy sprawdzą się we wnętrzu eleganckim o klasycznym wyposażeniu.

Natomiast wszystkie proste jednolite ramy nadają się do wnętrz nowoczesnych, a także tych udekorowanych w stylu loftowym, minimalistycznym czy innych obecnie popularnych, wpisujących się we współczesną estetykę. Jeżeli jednak nie potrafisz zdecydować się na konkretny kolor, postaw na drewnianą ramę. Tego typu oprawa jest niesamowicie uniwersalna i pasuje do większości dzieł oraz aranżacji pomieszczeń. Podobnie sprawa wygląda w przypadku grubości. Rama do obrazu musi być przede wszystkim proporcjonalna. Duże dzieło sztuki będzie wymagało grubszej oprawy niż dzieło niewielkich rozmiarów. Jednakże podczas doboru ramy rolę odgrywa także styl dzieła. Tutaj również klasyczne obrazy będą wymagały szerszej zdobionej ramy, zaś nowoczesne i abstrakcyjne nieco cieńszej i prostszej. Czasami do małych obrazów sprawdzają się większe ramy.

 W takim przypadku należy jednak uważać, by rama nie przytłoczyła dzieła sztuki. Tu znowu najważniejszy jest umiar i kierowanie się własnym poczuciem estetyki. Kontrasty są dobre, kiedy nie są przesadzone. Warto podkreślić również, że rama do obrazu nie służy jedynie do oprawy dzieł na płótnie. Prace wykonane na papierze takie jak akwarele, pastele i rysunki są szczególnie narażone na zniszczenia, dlatego potrzebują specjalistycznej oprawy. Istotnym elementem oprawiania tego rodzaju dzieł, jest to, by szklana szyba nie dotykała bezpośrednio ich powierzchni. W tym celu stosuje się passe-partout. Jest to szerokie kartonowe obramowanie wokół obrazu, które nie tylko chroni pracę przed kontaktem ze szkłem, ale też spełnia rolę estetyczną. W przypadku oprawy dzieł na papierze ważne jest również to, by wszystkie elementy obramowania były wyprodukowane bez użycia kwasów. To sprawi, że nawet długotrwały kontakt malowidła z bezkwasową ramą nie spowoduje jego żółknięcia czy jakiś odbarwień.