Danuta Paprocka

Obrazy do salonu – udekoruj swoje ściany

Salon niemalże w każdym domu pełni funkcję pokoju dziennego, w którym spędza się najwięcej czasu. To w nim odpoczywamy, oglądamy telewizję, przyjmujemy gości, a nawet spożywamy posiłki. Jest to centralne miejsce całego mieszkania i najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie. Dlatego też do jego aranżacji należy szczególnie się przyłożyć, aby w późniejszym czasie móc korzystać z niego z zadowoleniem i uśmiechem na twarzy. Jak w każdym pomieszczeniu, tak i w salonie kluczową rolę odgrywają dodatki dekoracyjne. Świetnie w roli ozdoby do salonu sprawdzą się wszelkiego typu dzieła sztuki. 

Najprostszą drogą do ocieplenia wnętrza i nadania mu niepowtarzalnego charakteru jest udekorowanie go obrazami na płótnie. Wybierając obrazy do salonu, warto zadbać o to, by korespondowały one z pozostałymi dekoracjami. Postaw na obrazy do salonu w zbliżonej tematyce i kolorystyce do reszty ozdób. Jednolity motyw przewodni pozwoli Ci na uzyskanie spójnego efektu wizualnego w całym domu. Masz chęć na małe zmiany? Zobacz obrazy do salonu z naszej oferty i wybierz coś, czym zaskoczysz swoich domowników i odwiedzających Cię gości. 

Obrazy do salonu – jakie wybrać?

Wybierając obrazy do salonu, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim powinieneś kierować się własnym gustem i upodobaniami. Nawet najznakomitsze dzieła sztuki, które nie wpisują się w nasz kanon estetyczny, nie spełnią swojej funkcji i nie będą nas cieszyły. Również układ i wielkość pomieszczenia mają kluczowe znaczenie podczas wyboru obrazów do salonu. Wykorzystując triki aranżacyjne, można odpowiednio optycznie powiększyć dekorowane pomieszczenie. Ostatnim z istotnych czynników, którym powinniśmy sugerować się, wybierając obrazy do salonu, jest styl panujący zarówno w konkretnym pomieszczeniu, jak i w całym domu. 

Spójność wszystkich dekoracji sprawia, że wnętrze wygląda na zadbane, eleganckie i wyrafinowane. Sprawdź jakie obrazy do salonu posiadamy w bogatej ofercie naszej galerii i wybierz niepowtarzalne dzieła, które zawisną na ścianach w Twoim domu.

Nowoczesne obrazy do salonu – ciekawa dekoracja ścienna

Coraz więcej osób aranżując swoje mieszkania, decyduje się na wprowadzenie w nich nowoczesnego wystroju wnętrz. Wówczas należy zadbać o to by zarówno meble jak i dodatki były zachowane w jednakowej tonacji. Wybierając obrazy do salonu urządzonego w nowoczesnym stylu, warto postawić na proste formy, oszczędność w kolorze i przemyślane kompozycje. Obrazy w salonie mogą stanowić jedynie mały akcent bądź tworzyć punkt centralny w pomieszczeniu. Jednakże nowoczesne wnętrze może być doskonałym tłem dla nieco bardziej awangardowych i śmiałych dzieł sztuki. Jeżeli więc nie brakuje Ci odwagi, w swoim salonie możesz postawić na szalone i barwne malowidła, które w minimalistycznym pomieszczeniu będą pięknie wyeksponowane. 

W naszej galerii znajdziesz obrazy o różnorodnej tematyce i wykonywane za pomocą rozmaitych technik malarskich. Oferowane przez nas nowoczesne obrazy do salonu to dzieła sztuki najwyższej jakości. Zapoznaj się z ofertą i wybierz coś, co w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom. 

Polecane Obrazy do Salonu

Rama do obrazu – rozmiar i kolorystyka

Styl, w jakim wykonane jest dzieło oraz jego faktura to nie jedyne wyznaczniki przy wyborze odpowiedniej ramy, którymi powinieneś się kierować. Rzeczą istotną jest także jej kolor oraz grubość. Przyjrzyj się obrazowi i zastanów się jakie barwy w nim dominują, czy jest to ciepła, czy zimna gama kolorystyczna. Dobierając kolor ramy, należy zachować szczególną ostrożność. Odcień ramy nie może zbyt odbiegać od barw zastosowanych w obrazie, ani też się z nimi zlewać. Pamiętaj, że rama do obrazu ma pasować również do stylu panującego we wnętrzu, w którym będzie wisiało malowidło. Bogato zdobione i złocone ramy sprawdzą się we wnętrzu eleganckim o klasycznym wyposażeniu.

Natomiast wszystkie proste jednolite ramy nadają się do wnętrz nowoczesnych, a także tych udekorowanych w stylu loftowym, minimalistycznym czy innych obecnie popularnych, wpisujących się we współczesną estetykę. Jeżeli jednak nie potrafisz zdecydować się na konkretny kolor, postaw na drewnianą ramę. Tego typu oprawa jest niesamowicie uniwersalna i pasuje do większości dzieł oraz aranżacji pomieszczeń. Podobnie sprawa wygląda w przypadku grubości. Rama do obrazu musi być przede wszystkim proporcjonalna. Duże dzieło sztuki będzie wymagało grubszej oprawy niż dzieło niewielkich rozmiarów. Jednakże podczas doboru ramy rolę odgrywa także styl dzieła. Tutaj również klasyczne obrazy będą wymagały szerszej zdobionej ramy, zaś nowoczesne i abstrakcyjne nieco cieńszej i prostszej. Czasami do małych obrazów sprawdzają się większe ramy.

 W takim przypadku należy jednak uważać, by rama nie przytłoczyła dzieła sztuki. Tu znowu najważniejszy jest umiar i kierowanie się własnym poczuciem estetyki. Kontrasty są dobre, kiedy nie są przesadzone. Warto podkreślić również, że rama do obrazu nie służy jedynie do oprawy dzieł na płótnie. Prace wykonane na papierze takie jak akwarele, pastele i rysunki są szczególnie narażone na zniszczenia, dlatego potrzebują specjalistycznej oprawy. Istotnym elementem oprawiania tego rodzaju dzieł, jest to, by szklana szyba nie dotykała bezpośrednio ich powierzchni. W tym celu stosuje się passe-partout. Jest to szerokie kartonowe obramowanie wokół obrazu, które nie tylko chroni pracę przed kontaktem ze szkłem, ale też spełnia rolę estetyczną. W przypadku oprawy dzieł na papierze ważne jest również to, by wszystkie elementy obramowania były wyprodukowane bez użycia kwasów. To sprawi, że nawet długotrwały kontakt malowidła z bezkwasową ramą nie spowoduje jego żółknięcia czy jakiś odbarwień.