Danuta Paprocka

Obrazy do przedpokoju – pomysł na nudne wnętrze

W aranżacji wnętrz przedpokój często jest świadomie pomijanym pomieszczeniem. Jak sama nazwa może sugerować przedpokój, nie stanowi w ogólnym zamyśle pełnoprawnego pokoju, co zapewne jest głównym powodem takiego stanu rzeczy. Jednakże jest to pomieszczenie niezwykle ważne, gdyż stanowi ono wstęp do całej reszty domu. Dlatego też podczas dekorowania mieszkania należy zwrócić na nie szczególną uwagę. Korytarz nie musi być nudny. Za sprawą doboru odpowiednich dekoracji nie tylko może zyskać niepowtarzalny charakter, ale również stylistyką nawiązywać do pozostałych pokoi. Doskonałym pomysłem na tchnienie w niego odrobiny życia mogą okazać się obrazy do przedpokoju.

Jeżeli chcesz odmienić wygląd korytarza w swoim domu, koniecznie zobacz jakie obrazy do przedpokoju posiadamy w ofercie naszej galerii. Postaw na dzieło sztuki, którym już od samego progu zaskoczysz swoich domowników i gości.

Obrazy do przedpokoju – estetyka i funkcjonalność

Z uwagi na to, iż korytarz często stanowi pomieszczenie przechodnie, przez które wielokrotnie przechodzimy, aby udać się do pozostałych pokoi, warto zadbać o jego stylowy wygląd. Obrazy do przedpokoju to świetny sposób na proste udekorowanie tego miejsca. Tego typu ozdoba ścienna będzie wprawiała nas codziennie w dobry nastrój. Ponadto obrazy do przedpokoju to również miłe przywitanie odwiedzających nas gości i pewnego rodzaju zaproszenie ich do środka. Jednakże obrazy do przedpokoju nie tylko pięknie wyglądają i pełnią funkcję estetyczną. Korytarze to często pomieszczenia wąskie i nieustawne. Nie ma w nich miejsca na umieszczanie fikuśnych lamp, wazonów czy innych gabarytowych ozdób. Dlatego ściana to idealne płaszczyzna dla elementów dekoracyjnych.

Obrazy nie przeszkadzają w codziennym i wygodnym użytkowaniu tego pomieszczenia. Co więcej, odpowiednio dobrane obrazy do przedpokoju mogą nawet optycznie powiększać przestrzeń. Jeżeli zależy Ci na takim efekcie postaw na pionowe obrazy do przedpokoju, które dadzą złudzenie, że pomieszczenie jest znacznie wyższe niż w rzeczywistości. Wykorzystaj triki dekoracyjne w aranżacji swoich wnętrz i postaw na prawdziwe dzieła sztuki, które sprawią, że twój dom będzie cechował się niepowtarzalnym stylem. Sprawdź jakie obrazy do przedpokoju posiadamy w naszej galerii i wybierz coś dla siebie.

Obrazy do przedpokoju – jakie wybrać?

Korytarz to pomieszczenie dość trudne do aranżacji. Podczas jego urządzania należy szczególnie zwrócić uwagę na wygodę i funkcjonalność, a także sprawić by harmonijnie komponował się z resztą pokoi. W zależności od tego, jaki styl dekoracyjny zastosujesz w swoim domu, również w przedpokoju postaw na ozdoby zachowane w jednakowej tematyce. Obrazy do przedpokoju mogą być wykonywane przeróżnymi technikami i przedstawiać rozmaite rzeczy.

Jednakże do aranżacji korytarza szczególnie poleca się wybór motywów takich jak krajobrazy czy panoramy miast, gdyż one dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. Z szerokiej oferty naszej galerii z pewnością wybierzesz obraz do przedpokoju, który wpasuje się w klimat Twojego domu.

Polecane Obrazy do Przedpokoju

Rama do obrazu – rozmiar i kolorystyka

Styl, w jakim wykonane jest dzieło oraz jego faktura to nie jedyne wyznaczniki przy wyborze odpowiedniej ramy, którymi powinieneś się kierować. Rzeczą istotną jest także jej kolor oraz grubość. Przyjrzyj się obrazowi i zastanów się jakie barwy w nim dominują, czy jest to ciepła, czy zimna gama kolorystyczna. Dobierając kolor ramy, należy zachować szczególną ostrożność. Odcień ramy nie może zbyt odbiegać od barw zastosowanych w obrazie, ani też się z nimi zlewać. Pamiętaj, że rama do obrazu ma pasować również do stylu panującego we wnętrzu, w którym będzie wisiało malowidło. Bogato zdobione i złocone ramy sprawdzą się we wnętrzu eleganckim o klasycznym wyposażeniu.

Natomiast wszystkie proste jednolite ramy nadają się do wnętrz nowoczesnych, a także tych udekorowanych w stylu loftowym, minimalistycznym czy innych obecnie popularnych, wpisujących się we współczesną estetykę. Jeżeli jednak nie potrafisz zdecydować się na konkretny kolor, postaw na drewnianą ramę. Tego typu oprawa jest niesamowicie uniwersalna i pasuje do większości dzieł oraz aranżacji pomieszczeń. Podobnie sprawa wygląda w przypadku grubości. Rama do obrazu musi być przede wszystkim proporcjonalna. Duże dzieło sztuki będzie wymagało grubszej oprawy niż dzieło niewielkich rozmiarów. Jednakże podczas doboru ramy rolę odgrywa także styl dzieła. Tutaj również klasyczne obrazy będą wymagały szerszej zdobionej ramy, zaś nowoczesne i abstrakcyjne nieco cieńszej i prostszej. Czasami do małych obrazów sprawdzają się większe ramy.

W takim przypadku należy jednak uważać, by rama nie przytłoczyła dzieła sztuki. Tu znowu najważniejszy jest umiar i kierowanie się własnym poczuciem estetyki. Kontrasty są dobre, kiedy nie są przesadzone. Warto podkreślić również, że rama do obrazu nie służy jedynie do oprawy dzieł na płótnie. Prace wykonane na papierze takie jak akwarele, pastele i rysunki są szczególnie narażone na zniszczenia, dlatego potrzebują specjalistycznej oprawy. Istotnym elementem oprawiania tego rodzaju dzieł, jest to, by szklana szyba nie dotykała bezpośrednio ich powierzchni. W tym celu stosuje się passe-partout. Jest to szerokie kartonowe obramowanie wokół obrazu, które nie tylko chroni pracę przed kontaktem ze szkłem, ale też spełnia rolę estetyczną. W przypadku oprawy dzieł na papierze ważne jest również to, by wszystkie elementy obramowania były wyprodukowane bez użycia kwasów. To sprawi, że nawet długotrwały kontakt malowidła z bezkwasową ramą nie spowoduje jego żółknięcia czy jakiś odbarwień.