Danuta Paprocka

Obrazy do kuchni – zadbaj o stylową dekorację serca domu

Kuchnia często nazywana jest sercem domu. Pięknymi zapachami gotowanych w niej posiłków przyciąga do siebie domowników oraz gości. To najczęściej w kuchni rozpoczynamy miło swój dzień, jedząc smaczne śniadanie, które popijamy aromatyczną kawą. Dlatego warto zadbać o to, by kuchnię charakteryzowała nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka wyróżniająca ją spośród pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu. Obrazy do kuchni pomogą nadać temu pomieszczeniu niepowtarzalnego wyrazu. Kuchnia powinna być przede wszystkim wygodna, jednakże nie wyklucza to estetycznego i eleganckiego wyglądu.

Stylowa aranżacja to nie tylko designerskie meble i sprzęty, ale przede wszystkim odpowiednio dobrane dekoracje. Za sprawą dodatków takich jak obrazy do kuchni można sprawić, że pomieszczenie to zyska nowe oblicze, które będzie doskonale komponowało się z resztą pokoi. Zadbaj o spójny i harmonijny wygląd swojego domu, wybierając obrazy do kuchni z oferty naszej galerii. Zapoznaj się licznymi propozycjami apetycznych dzieł sztuki i wybierz obraz, który zawiśnie w Twojej kuchni.

Obrazy do kuchni – jakie wybrać?

Niemalże oczywiste jest to, że w pomieszczeniu takim jak kuchnia czy jadalnia doskonale sprawdzą się obrazy o tematyce kulinarnej. W tym przypadku szeroki zakres propozycji niesie za sobą gatunek malarski, jakim jest martwa natura. Otóż martwa natura przedstawia jedzenie w rozmaity sposób. Przedmiotem kompozycji najczęściej są misy wypełnione kolorowymi owocami i warzywami, finezyjnie rozsypane ziarna zbóż i kawy, a także fikuśne akcesoria i przybory kuchenne. Tego typu prace to idealne obrazy do kuchni.

Malowidła z motywem kulinarnym podkreślą przeznaczenie pomieszczenia, jednocześnie nadając mu stylowy i elegancki wygląd. Jeżeli jednak nie należysz do fanów martwej natury, możesz wybrać obrazy do kuchni o innej tematyce. Wówczas zadbaj o to, by swą stylistyką nawiązywały do pozostałych pomieszczeń w domu. Zobacz, co posiadamy w sprzedaży i wybierz coś dla siebie. Zaufaj nam i postaw na niepowtarzalne dzieła sztuki, które odmienią wnętrza Twojego domu.

Obrazy do kuchni – wystrój wnętrza ze smakiem

Nawet najpiękniej urządzone wnętrza bez odpowiednio dobranych dodatków pozbawione są charakteru. Nowoczesne kuchnie często wyposażone są w piękne meble i awangardowe sprzęty, jednakże brakuje im tego czegoś. Obrazy do kuchni to doskonałe dopełnienie tego rodzaju przestrzeni. Pomieszczenia typowo funkcjonalne jak korytarz, łazienka czy właśnie kuchnia obecnie również zasługują na uwagę podczas aranżacji wnętrz. Zadbaj o to, by w żadnym zakamarku Twojego domu nie było nudy! Piękne dekoracje w kuchni sprawią, że dużo chętniej będziesz gotować posiłki dla swoich najbliższych. Kuchnia stanie się prawdziwym sercem domu, w którym każdy będzie chętnie przebywać.

Jeżeli masz nieposkromiony apetyt na zmiany, zobacz jakie obrazy do kuchni przygotowaliśmy w ofercie naszej galerii i wybierz coś, co zawiśnie na ścianach w Twoim domu.

Polecane Obrazy do Kuchni

Rama do obrazu – rozmiar i kolorystyka

Styl, w jakim wykonane jest dzieło oraz jego faktura to nie jedyne wyznaczniki przy wyborze odpowiedniej ramy, którymi powinieneś się kierować. Rzeczą istotną jest także jej kolor oraz grubość. Przyjrzyj się obrazowi i zastanów się jakie barwy w nim dominują, czy jest to ciepła, czy zimna gama kolorystyczna. Dobierając kolor ramy, należy zachować szczególną ostrożność. Odcień ramy nie może zbyt odbiegać od barw zastosowanych w obrazie, ani też się z nimi zlewać. Pamiętaj, że rama do obrazu ma pasować również do stylu panującego we wnętrzu, w którym będzie wisiało malowidło. Bogato zdobione i złocone ramy sprawdzą się we wnętrzu eleganckim o klasycznym wyposażeniu.

Natomiast wszystkie proste jednolite ramy nadają się do wnętrz nowoczesnych, a także tych udekorowanych w stylu loftowym, minimalistycznym czy innych obecnie popularnych, wpisujących się we współczesną estetykę. Jeżeli jednak nie potrafisz zdecydować się na konkretny kolor, postaw na drewnianą ramę. Tego typu oprawa jest niesamowicie uniwersalna i pasuje do większości dzieł oraz aranżacji pomieszczeń. Podobnie sprawa wygląda w przypadku grubości. Rama do obrazu musi być przede wszystkim proporcjonalna. Duże dzieło sztuki będzie wymagało grubszej oprawy niż dzieło niewielkich rozmiarów. Jednakże podczas doboru ramy rolę odgrywa także styl dzieła. Tutaj również klasyczne obrazy będą wymagały szerszej zdobionej ramy, zaś nowoczesne i abstrakcyjne nieco cieńszej i prostszej. Czasami do małych obrazów sprawdzają się większe ramy.

W takim przypadku należy jednak uważać, by rama nie przytłoczyła dzieła sztuki. Tu znowu najważniejszy jest umiar i kierowanie się własnym poczuciem estetyki. Kontrasty są dobre, kiedy nie są przesadzone. Warto podkreślić również, że rama do obrazu nie służy jedynie do oprawy dzieł na płótnie. Prace wykonane na papierze takie jak akwarele, pastele i rysunki są szczególnie narażone na zniszczenia, dlatego potrzebują specjalistycznej oprawy. Istotnym elementem oprawiania tego rodzaju dzieł, jest to, by szklana szyba nie dotykała bezpośrednio ich powierzchni. W tym celu stosuje się passe-partout. Jest to szerokie kartonowe obramowanie wokół obrazu, które nie tylko chroni pracę przed kontaktem ze szkłem, ale też spełnia rolę estetyczną. W przypadku oprawy dzieł na papierze ważne jest również to, by wszystkie elementy obramowania były wyprodukowane bez użycia kwasów. To sprawi, że nawet długotrwały kontakt malowidła z bezkwasową ramą nie spowoduje jego żółknięcia czy jakiś odbarwień.